Black list
zápis z 22.9.2010

čo skopírovala: Supernatural avatary

moje avatary

náhľad avatarov na blogu

komunikácia:

ako to dopadlo:
Nahlásila som ju na blogu a toto mi odpísali:
Vážený uživateli,
vaše stížnost na blog revangemix.blog.cz byla zamítnuta.
Jedná se o nedorozumění. Nahlásit je možné pouze zřejmé porušení autorského zákona, kdy někdo zkopíruje původní obsah, ke kterému má jeho autor autorská práva. V tomto případě je evidentní, že údajný originál není autorským obsahem, ale obsahem převzatým. Autorský zákon zde proto porušuje jak autor stížnosti, tak autor nahlášeného blogu, a není proto možné si na nikoho stěžovat.
S přáním pěkného dne Váš Blog.cz

moje poznámky:
Áno, viem, že aj ja porušujem autorské práva, ale to vlastne všetci, ktorí robia fan-grafiku a používajú promo fotky, screeny atď. Ale nemyslím si, že preto by malo byť správne, keď niekto skopíruje moje dielo a šíri ho ďalej bez uvedenia creditu.

 

zápis z 24.8.2010
     

stránka: two-crimes.blog.cz

čo skopírovala: layout Touched my heart

môj layout

náhľad skopírovaného layoutu na blogu

komunikácia:

ako to dopadlo:
blog som nahlásila, ale medzitým dotyčná svoj blog zmazala

moje poznámky:
Samotné kopírovanie ma ani tak nenaštvalo (či chceme alebo nie, deje sa to a na jednu stranu je fajn vedieť, že niekto moju grafiku používa), ale drzé správanie adminky blogu. Ani jej na rozum neprišlo ospravedlniť sa, ešte ma napadla, čo si môžete prečítať v jej komentároch. A na tom, ako bez mihnutia oka svoj blog vymazala (a pravdepodobne si založila nový, kde doteraz veselo kopíruje) je vidieť, koľko práce si s ním asi dala.

 

zápis z 3.1.2009

stránka: nkw.blog.cz

čo skopírovala: layout Amanda Bynes

môj layout

náhľad skopírovaného layoutu na blogu

 

zápis z 27.12.2008

stránka: mekkys-twilight.blog.cz

čo skopírovala: layout Romance

môj layout

náhľad skopírovaného layoutu na blogu

 

Prvý zápis

stránka: ggilmorky.blog.cz

čo skopírovala: wallpapery zo Žien z rodu Gilmorovcov (a nielen moje, boli tam wallpery z rôznych stránok, samozrejme všetky bez creditu). Príklady, bolo ich oveľa viac:

komunikácia:
moje upozornenie:
Ahoj! Na tvojom blogu XXX som nasla niekolko wallpaperov mojej vyroby, ale bez creditu. Odkaz pls spat na moju stranku http://daydreaming.yw.sk alebo na http://gilmoretime.hostuju.cz (ktora je castou gilmoretime.wz.cz). Teraz presne neviem, na ktorej si to nasla, ale bola by som rada, keby si na nu odkazala spat. Vdaka. mummy

jej odpoveď:
Ahojík newim kde sem přesně tyto wallpapery našla,už je to dlouho a gilmorkama už se nezabývám.Každopádně rubriku walllpapery nevydávám za svojí a nikdy jsem se o tom ani nezmínila,většinu obrázků stahuju z oficiálních stránek.Ale přesto jestli jsou tvojí tvorby tak se ti omlouvám,ale víc s tím nemínim dělat-takže promin

A potom mi bez príčiny napísala ďalší mail:
Mno jak sem mohla bejt tak naivní a blbá použít něčí wall....mné tak to byla ironie,wallíky sem smazala pro jistotu všechno abys mohla konečně v klidu usnout.Lidi jako ty asi v životě nepochopim-taková tragická situace že sem použila pár tvých obrázků.Tvoje priority se mi zdaj docela směšný-možná bys měla žít i v jinym než počítačovym světě a pak bys možná pochopila malichernost týhle situace.Ale co je to tvůj život a byla bych ráda dyby ses ty do mý ho nepletla-takže wally sem smazala a byla bych ráda kdybys dala mě i mýmu blogu pokoj-nejseš u nás vítaná.Fuck off!

No ale potom som zistila, že ten mail neposlala len tak bez príčiny, pretože Bee jej napísala správu.. ale ja som o nej nevedela. Inak, zvláštne, že na tú Beeinu správu reagovala tak, že napísala mne... Asi dievča nevie čítať a nerozozná dve rozdielne osoby. Toto napísala Bee a to ju tak naštvalo:
Prosim ta, bola by si taka mila a uviedla credit u wallov???!!! myslim si, ze je to nanajvys drze, ked si len tak ani mu ani bu vycapis vytvory niekoho ineho na svoj blog! dobre, viem, nikde nepises, ze je to tvoja praca, lenze ak ma clovek nieco na svojom blogu, tak ostatni si automaticky myslia, ze je to jeho!!! a tym, ze kopirujes iba ukazujes svetu ze nedokazes nic urobit sama! ten credit by celu situaciu zmenil, pretoze my nemame nic proti tomu, ak si clovek uverejni nasu grafiku na jeho webe, lenze s CREDITOM!!!! a aktivnym odkazom na nas web! a najhorsie je, ze ty si neskopirovala nielen z nasho webu, lenze aj z webov lepsich ako je nas, ktore by si este viac zasluzili respekt, kvoli tomu, ake su!!! tak sa prosim ta spamataj! a ak si nahodou tie stranky nepamatas, neboj sa, ja by som ti osviezila pamat, pretoze ja viem minimalne o troch strankach, z ktorych si kopirovala! ak nieco neurobis, ostane to na mne...

layout by mummy | zdroje | optimalizované pre Mozilla Firefox, 1024x768 + Free counters!